Edycja 2018

26 i 27 listopada 2018 roku, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi odbyło się pierwsze Modopolis – Forum Mody Polskiej. Podczas tych dwóch dni odbyły się panele dyskusyjne prowadzone przez Michała Różyca, poświęcone polskiej modzie – jej definicji, mocnym stronom i potrzebom. Rozwinięciem paneli były warsztaty i wykłady prowadzone w mniejszych grupach oraz prezentacje polskich marek, obecnych w showroomie. Ważnym elementem Forum było wspieranie rozwoju pierwszego w Polsce klastra branży mody, m.in. poprzez spotkanie informacyjne. Całość łączyła przestrzeń networkingowa, w której można było posmakować rozmaitych rodzajów wyśmienitej kawy dostarczonej przez firmę Blue Drop.

Modopolis to naturalne rozwinięcie idei i codziennej działalności Art_Inkubatora, W każdym naborze do grona naszych rezydentów dołączają projektanci – przedsiębiorcy. Organizacja tego wydarzenia to wielkie wyzwanie, ale chcemy się rozwijać i doskonalić na przyszłość, we współpracy z przedsiębiorcami z branży mody. Celem organizacji tegorocznej edycji wydarzenia było m in. spotkanie firm które zawiązały utworzony w tym roku klaster branży mody „Polish Fashion Cluster”, ale przede wszystkim stworzenie platformy wymiany doświadczeń, spotkań przedsiębiorców i okazji do szczerej rozmowy o potrzebach oraz próba zaprojektowania narzędzi wsparcia. Cieszymy się, że udało nam się to osiągnąć. Bogatsi o dziesiątki rozmów i pełni energii dzięki ogromnej dawce pozytywnego feedbacku siadamy do pracy nad kolejną, mamy nadzieję, jeszcze bardziej inspirującą edycją.

Organizatorem Modopolis jest Fabryka Sztuki w Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury